Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Στον τελικό με εξαιρετικούς Firmino και Alisson η Βραζιλία! (Vid)

Στον τελικό με εξαιρετικούς Firmino και Alisson η Βραζιλία! (Vid)

Στον τελικό του Copa America προκρίθηκε η Βραζιλία των Alisson Becker και Bobby Firmino με τους παίκτες των Reds να ξεκινάνε βασικοί και να είναι καθοριστικοί στην επικράτηση επί της Αργεντινής με 2-0!

Οι δύο Reds αγωνίστηκαν και στα 90 λεπτά του αγώνα και έκαναν την διαφορά για την Σελεσάο. Πρώτα, ο Bobby έδωσε την πανέμορφη ασίστ στον Gabriel Jesus, για να γράψει εκείνος το 1-0 στο 19ο λεπτό του αγώνα και έπειτα σημείωσε ο ίδιος το τελικό 2-0 στο 71’ μετά από εξαιρετική κίνηση και ασίστ του Gabriel Jesus. Ήταν το δεύτερο γκολ του Firmino στην διοργάνωση.

Όσο αφορά τον Alisson; Άλλη μια μέρα στο γραφείο για τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα. Πραγματοποίησε σπουδαία επέμβαση σε φάουλ του Lionel Messi και κράτησε ανέπαφη την εστία του για 9ο συνεχόμενο παιχνίδι.