Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Η επιστροφή του Chamberlain!

Η επιστροφή του Chamberlain!

Πολύ σημαντικό το ματς της Μεγάλης Παρασκευής για τη Liverpool! Όχι μόνο επικράτησε της Huddersfield με 5-0 και έπεστρεψε στην κορυφή της Premier League, αλλά και επέστρεψε στη δράση ο Alex Oxlade-Chamberlain μετά από απουσία ενός έτους και δύο ημερών.

Ο Chambo μετά από σκληρή δουλειά 12 μηνών και πολλές δύσκολες στιγμές επέστρεψε στα γήπεδα στον χθεσινό αγώνα με την Huddersfield και χειροκροτήθηκε από όλο το Anfield, όταν πέρασε ως αλλαγή στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα, ο Ox παραλίγο να σημειώσει ένα πανέμορφο τέρμα λίγα λεπτά αφού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Salah τον έβγαλε σε καλή θέση εντός περιοχής, εκείνος έκανε καταπληκτική προσποίηση, αλλά δεν κατάφερε στη συνέχεια να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Πολύ θετική η παρουσία του Ox κόντρα στους Terries.

Ο Chamberlain αγωνίστηκε κόντρα στη Huddersfield.