Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δύο γκολ ο Nunez στη νίκη της Ουρουγουάης (vid)

Δύο γκολ ο Nunez στη νίκη της Ουρουγουάης (vid)

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Darwin Nunez και φρόντισε να το δείξει και τα ξημερώματα της Τετάρτης, σκοράροντας δύο φορές στην επικράτηση της Ουρουγουάης με 3-0 επί της Βολιβίας.

Ο επιθετικός των Reds άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της χώρας του με ωραίο τελείωμα πάνω στην κίνηση στο 15ο λεπτό, πριν σημειώσει και το τελικό 3-0 στο 71’, κλειδώνοντας έτσι την τέταρτη νίκη του συνόλου του Bielsa στα προκριματικά του Μουντιάλ.

Ο Luis Diaz αγωνίστηκε για 81 λεπτά στο σπουδαίο διπλό της Κολομβίας με 0-1 στην Παραγουάη.

Τέλος, οι Alisson Becker και Alexis Mac Allister τέθηκαν αντιμέτωποι στο Μαρακανά, με τους Αργεντινούς να φεύγουν με το διπλό, χάρη σε τέρμα του Otamendi, σε ένα ματς με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα. Αμφότεροι αγωνίστηκαν και στα 90 λεπτά.

Ο Darwin Nunez σκόραρε ξανά με την εθνική.