Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Αγωνίστηκαν με τις εθνικές τους ομάδες Shaqiri και Jota

Αγωνίστηκαν με τις εθνικές τους ομάδες Shaqiri και Jota

Σε εξέλιξη εξακολουθεί να βρίσκεται το τελευταίο international break του 2020, και ενεργά μέρη του χθες το βράδυ ήταν οι Xherdan Shaqiri και Diogo Jota.

Οι δύο παίκτες της Liverpool αγωνίστηκαν στα πλαίσια του UEFA Nations League για λογαριασμό της εθνικής Ελβετίας και της Πορτογαλίας αντίστοιχα.

Ο Shaq ήταν βασικός και αγωνίστηκε μέχρι το 73ο λεπτό της ισοπαλίας των Ελβετών με την Ισπανία πού διεξήχθη στη Βασιλεία, σε ένα παιχνίδι στο οποίο by the way o Sergio Ramos έχασε δύο πέναλτι.

Ο Jota μπήκε αλλαγή στον αγώνα των Πορτογάλων με τη Γαλλία στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, με τους τρικολόρ να νικούν εν τέλει με 1-0.

Οι Shaqiri και Jota ήταν οι χρυσές αλλαγές του Klopp στον αγώνα με τη West Ham.