Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 27/9/2006 Νίκη επί Galatasaray με show Crouch (vid)

Σαν σήμερα: 27/9/2006 Νίκη επί Galatasaray με show Crouch (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Rafa Benitez θα κερδίσουν την Galatasaray στο Anfield, με τον Peter Crouch να κλέβει τις εντυπώσεις, σημειώνοντας ένα εντυπωσιακό γκολ.

Ο Peter Crouch θα ανοίξει το σκορ με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή μόλις στο 9′, αξιοποιώντας την σέντρα του Fabio Aurelio. Ο Luis Garcia με κεφαλιά από το ύψος της περιοχής, θα κάνει το 2-0 (14′) εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Jermain Pennant, σκορ που έκλεισε το 1ο ημίχρονο.

Οι Reds στο 2ο ημίχρονο, θα διευρύνουν το σκορ με τον Crouch και πάλι, ο οποίος με εξαιρετικό ψαλιδάκι θα κάνει το 3-0 (52′) από σέντρα του Steve Finnan.
O Umit Karan θα χαλάσει κάπως το πάρτυ των Κόκκινων του Rafa Benitez, αφού με δύο δικά του γκολ (59′, 65′) θα διαμορφώσει το τελικό 3-2.

Το παιχνίδι ήταν για τον C Όμιλο του Champions League και το παρακολούθησαν 41.976 θεατές, με διαιτητή της συνάντησης τον Ιασπανό L. Medina Cantalejo.