Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Αρχηγός με ασίστ ο Elliott, 90 λεπτά ο Salah

Αρχηγός με ασίστ ο Elliott, 90 λεπτά ο Salah

O Harvey Elliott εν δράσει με την Κ21 της εθνικής Αγγλίας.

Harvey Elliott, Diogo Jota και Mo Salah αγωνίστηκαν το βράδυ της Δευτέρας με τις εθνικές τους ομάδες, έχοντας ως απολογισμό μια ασίστ.

Ο νεαρός μέσος των Reds αγωνίστηκε σε ολόκληρη την αναμέτρηση της Αγγλίας U21 με την αντίστοιχη της Ουκρανίας, όντας και ο αρχηγός των Young Lions και μοιράζοντας μια ασίστ στο 89ο λεπτό του αγώνα για το 2-2 του Cresswell.

Τελικά, η εθνική Αγγλίας U21 γνώρισε την ήττα με σκορ 3-2 από την Ουκρανία, αφού δέχθηκε γκολ στο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Mo Salah ήταν επίσης αρχηγός της Αιγύπτου και συμπλήρωσε 90 λεπτά στη φιλική ισοπαλία την Φαραώ με την Αλγερία με σκορ 1-1.

Τέλος, ο Diogo Jota πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο στο εμφατικό διπλό της Πορτογαλίας στη Βοσνία με σκορ 0-5.