Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Ισόπαλοι Nunez και Diaz, 90 λεπτά ο Mac Allister (vid)

Ισόπαλοι Nunez και Diaz, 90 λεπτά ο Mac Allister (vid)

Η δράση των διεθνών ποδοσφαιριστών της Liverpool συνεχίστηκε και τα ξημερώματα της Παρασκευής, με τους Darwin Nunez και Luis Diaz να αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2-2, στην αναμέτρηση της Κολομβίας με την Ουρουγουάη.

Η Κολομβία του Diaz, ο οποίος είχε πολύ καλή απόδοση, προηγήθηκε 2 φορές στην αναμέτρηση, ωστόσο δεν μπόρεσε να κρατήσει το τρίποντο, αφού ο Darwin Nunez ισοφάρισε με έξοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις σε 2-2, χαρίζοντας τον εκτός έδρας βαθμό στη χώρα του.

Οι δύο ποδοσφαιριστές των Reds αγωνίστηκαν σε ολόκληρο τον αγώνα, όπως άλλωστε και ο Alexis Mac Allister στην εντός έδρας επικράτηση της Αργεντινής με 1-0 επί της Παραγουάης στο Μπουένος Άιρες.

Ο Alisson Becker δεν αγωνίστηκε στην ισοπαλία της Βραζιλίας με 1-1 κόντρα στη Βενεζουέλα.