Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 3-2 Nottingham Forest (vid)

Τα highlights του Liverpool 3-2 Nottingham Forest (vid)

Σε δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην Premier League έφτασε η Liverpool το απόγευμα του Σαββάτου, αφού επικράτησε με σκορ 3-2 της Nottingham Forest στο Anfield.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποιο τέρμα, όμως σημειώθηκαν πέντε στο δεύτερο. Αρχικά, άνοιξε η Liverpool το σκορ με κεφαλιά του Diogo Jota στο 47’, για να απαντήσει η Forest με τον Neco Williams 4 λεπτά αργότερα.

Οι Reds ξαναπήραν προβάδισμα με τον Jota στο 55’, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Gibbs-White στο 67ο λεπτό.

Η αναμέτρηση είχε άλλο ένα τέρμα, με τον Mo Salah να βάζει στο 70’ τους Reds για τρίτη και τελευταία φορά μπροστά στο σκορ και να τους χαρίζει τη νίκη με 3-2.