Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Atletico Madrid 2-3 Liverpool (vid)

Τα highlights του Atletico Madrid 2-3 Liverpool (vid)

Με σκορ 2-3 πέρασε χθες το βράδυ η Liverpool από την έδρα της Atletico Madrid για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Uefa Champions League.

Οι Reds ξεκίνησαν καλύτερα στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με το αριστερό σουτ του Mo Salah στο 8’, με την μπάλα να κοντράρει στον Milner και να καταλήγει στα δίχτυα, ενώ πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πέντε λεπτά αργότερα με το υπέροχο μονοκόμματο σουτ του Naby Keita.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους και αρχικά μείωσαν σε 1-2 με τον Griezmann με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα, για να ισοφαρίσουν με τον ίδιο παίκτη σε 2-2 στο 34’, μετά από ωραία κίνηση και ασίστ του Joao Felix. Το 2-2 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκε μόνο ένα γκολ, το οποίο όμως ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Jürgen Klopp.

Στο 77’ ο Mo Salah ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Jota από τον Hermoso, γράφοντας το 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.