Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Norwich 0-3 Liverpool (vid)

Τα highlights του Norwich 0-3 Liverpool (vid)

Η Liverpool επικράτησε με 0-3 της Norwich στο Carrow Road με σχετική άνεση το βράδυ της Τρίτης και πήρε την πρόκριση για τον τέταρτο γύρο του Carabao Cup.

Το σκορ για τους Reds άνοιξε ο Takumi Minamino μόλις στο 5ο λεπτό, μετά από κόρνερ του Τσιμίκα και κεφαλιά του Origi, ενώ επίσης στο πρώτο μέρος, ο Kelleher απέκρουσε το πέναλτι του Τζόλη για να κρατήσει ανέπαφη την Κόκκινη εστία.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, οι Reds βρήκαν και δεύτερο τέρμα με κεφαλιά του Divock Origi, μετά από υπέροχη σέντρα του Κώστα Τσιμίκα.

Η ομάδα του Klopp έκανε 3 τα τέρματα της στο 80’ και πάλι με σκόρερ τον Minamino, ο οποίος πήρε από τον Oxlade-Chamberlain, μπήκε στην περιοχή, κινήθηκε εξαιρετικά και τελείωσε σωστά την φάση για το 0-3.

Ο Takumi Minamino γράφει το 0-1.