Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 24/10/2018 Νίκη επί Red Star με ρεκόρ Mo Salah (vid)

Σαν σήμερα: 24/10/2018 Νίκη επί Red Star με ρεκόρ Mo Salah (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Jurgen Klopp θα κερδίσουν τον Red Star Belgrade για την φάση των ομίλων του Champions League στο Anfield, με τον Mo Salah να πετυχαίνει ένα προσωπικό ρεκόρ.

Οι Κόκκινοι ήταν καταιγιστικοί στο παιχνίδι τους και προηγήθηκαν με γκολ του Roberto Firmino από ασίστ του Andy Robertson στο 20′. Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο ο Mo Salah από ασίστ του Xherdan Shaqiri θα γράψει το 2-0 (45′).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Mo Salah θα γράψει το 3-0 στο 51′ από το σημείο του πέναλτι, συμπληρώνοντας έτσι 50 γκολ με την famous Red shirt σε όλες τις διοργανώσεις. Το κόκκινο πάρτι θα ολοκληρώσει ο Sadio Mane από ασίστ του Daniel Sturridge στο 80′.

Το παιχνίδι στο Anfield παρακολούθησαν 53.024 θεατές και διαιτητής ήταν ο Γερμανός D. Siebert.