Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 27/8/2011 Πρώτο κόκκινο γκολ για Henderson (vid)

Σαν σήμερα: 27/8/2011 Πρώτο κόκκινο γκολ για Henderson (vid)

Σαν σήμερα το 2011 η Liverpool θα επικρατήσει 3-1 της Bolton στο Anfield για την τρίτη αγωνιστική της Premier League, με τον Jordan Henderson, αλλά και τον Charlie Adam να σημειώνουν τα πρώτα τους γκολ με την Famous Red Shirt.

Οι Reds του Kenny Dalglish ήταν καλύτεροι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Jordan Henderson στο 15′. Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, μέχρι να διαμορφώσει ο Martin Skrtel με κεφαλιά το 2-0 στο 62ο λεπτό, για να σημειώσει ένα λεπτό αργότερα ο Charlie Adam με δυνατό δεξί σουτ το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μόνο να μειώσουν με τον Klasnic στο 90′.

Στο Anfield εκείνο το απόγευμα βρέθηκαν 44.725 της αναμέτρησης ήταν ο Lee Prober.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα highlights της αναμέτρησης και τις δηλώσεις του Jordan Henderson:

Ο Jordan Henderson πανηγυρίζει το γκολ που έχει μόλις σημειώσει.