Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Νίκησαν στο Ibrox οι θρύλοι της Liverpool!

Νίκησαν στο Ibrox οι θρύλοι της Liverpool!

Αγώνα είχαν σήμερα οι θρύλοι της Liverpool, καθώς αντιμετώπισαν τους αντίστοιχους των Rangers στο Ibrox με τον Steven Gerrard να αγωνίζεται και με τις δύο ομάδες και να φορά για πρώτη φορά την Μπλε φανέλα των Rangers.

Οι παλαίμαχοι άσοι των Reds μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκαν αρχικά με 0-2 με τα τέρματα των Luis Garcia και Patrik Berger στο 8′ και στο 17′ αντίστοιχα. Οι Rangers μείωσαν στο 24′ με τον Boyd, όμως ήρθε ο Heskey τρία λεπτά αργότερα, για να γράψει το 1-3 και τέλος, ο Lovenkrands μόλις ένα λεπτό αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-3 από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Steven Gerrard αγωνίστηκε με τα Κόκκινα χρώματα για 75 λεπτά, ενώ φόρεσε τα Μπλε στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο.