Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε με καταπληκτικό τελείωμα ο Firmino στη νίκη της Βραζιλίας! (Vid)

Σκόραρε με καταπληκτικό τελείωμα ο Firmino στη νίκη της Βραζιλίας! (Vid)

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής η τελευταία αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Copa America και η Βραζιλία αντιμετώπισε το Περού, το οποίο και διέλυσε με το εμφατικό 5-0 με τον Bobby Firmino της Liverpool να σημειώνει το δεύτερο τέρμα με ένα καταπληκτικό no look τελείωμα.

Η Σελεσάο ήταν καταπληκτική και δεν άφησε κανένα απολύτως περιθώριο στο Περού. Εκτός τον Bobby, σκόραραν και οι Casemiro, Everton με ένα όμορφο γκολ Dani Alves με ασίστ του Firmino και Willian στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Gabriel Jesus της Manchester City αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ο επιθετικός των Reds και ο Alisson Becker αγωνίστηκαν σε όλο τον αγώνα και μάλιστα ο τελευταίος κράτησε ξανά ανέπαφη την εστία του, κάτι που σημαίνει πως δεν δέχθηκε γκολ σε κανένα από τα 3 ματς της φάσης των ομίλων.

Η Βραζιλία προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης ως πρώτη με 7 βαθμούς.