Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Οι Reds σκορπούν την Tottenham (30.3.2014+VID)

Οι Reds σκορπούν την Tottenham (30.3.2014+VID)

H Tottenham του Tim Sherwood σαν σήμερα πριν από τέσσερα χρόνια επισκεπτόταν το Anfield αλλά έπεσε και εκείνη εύκολα θύμα ενός νικηφόρου σερί 11 διαδοχικών νικηφόρων αγώνων της ομάδας του Brendan Rodgers εκείνη την περίοδο.

To σκορ άνοιξε πολύ νωρίς με το αυτογκόλ του Jounes Kaboul από τη σέντρα του Glen Johnson από τα δεξιά ενώ ο Luis Suarez με καταπληκτικό τελείωμα με το αριστερό έστειλε την ομάδα μας με 2-0 στα αποδυτήρια. Το δεύτερο ημίχρονο όμως είχε να μας επιδείξει ακόμη δύο τέρματα.

O Philippe Coutinho σκόραρε εκτός περιοχής το πρώτο του γκολ στο Anfield για τη σεζόν 2013/2014 ενώ ο Jordan Henderson σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ καθώς τελικά ο Suarez δεν είχε κάνει επαφή με τη μπάλα. Ας θυμηθούμε εκείνο το παιχνίδι :

Οι παίκτες της Liverpool πανηγυρίζουν το 1-0 επί της Tottenham