Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δεν τα κατάφερε η U19 στη Ρωσία

Δεν τα κατάφερε η U19 στη Ρωσία

Μετά τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική του UEFA Youth League απέναντι στη Sevilla με 4-0, η U19 της Liverpool ηττήθηκε από το αντίστοιχο κλιμάκιο της αποψινής αντιπάλου και της ανδρικής ομάδας, Spartak Moscow με 2-1.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με ένα φανταστικό γκολ του Adam Lewis ωστόσο ισοφαρίστηκε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου όταν το φάουλ του Rudenko βρήκε στο τοίχος κια ξεγέλασε τον Grabara. O Rudenko σκόραρε και στο δεύτερο ημίχρονο με ένα εύκολο τελείωμα μέσα από την περιοχή και η ομάδα του Gerrard δεν βρήκε απάντηση και πλην αυτού είδε τον Conor Masterson να αποβάλλεται στο 75ο λεπτό.

Ο Gerrard παρέταξε την ίδια ενδεκάδα με το παιχνίδι απέναντι στη Sevilla, με τον Woodburn να είναι ξανά αρχηγός. Πλέον η Liverpool καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Maribor στα επόμενα δύο παιχνίδια της ώστε να παραμείνει σε τροχιά πρόκρισης.

Liverpool U19s: Grabara, Coyle, Lewis, Masterson, Johnston, Kane, Jones, Tagseth (Adekanye, 58), Woodburn, Millar (McAuley, 85), Brewster (Camacho, 74).