Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 2-2 Manchester City (vid)

Τα highlights του Liverpool 2-2 Manchester City (vid)

Ισόπαλη αναδείχθηκε η Liverpool με την Manchester City στο Anfield το απόγευμα της Κυριακής για την έβδομη αγωνιστική της Premier League.

Reds και Cityzens σκόραραν από δύο γκολ, με την ομάδα του Klopp να παίρνει δύο φορές το προβάδισμα, αλλά όχι τη νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό για τους Reds, οι οποίοι όμως μπόρεσαν να βελτιωθούν στην επανάληψη και να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Sadio Mane στο 59ο λεπτό, ο οποίος έλαβε την ασίστ του Mo Salah και τελείωσε ιδανικά την φάση με δεξί πλασέ για το 1-0.

Η ομάδα του Guardiola είχε όμως απάντηση, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Phil Foden στο 69’, για να πάρουν όμως και πάλι κεφάλι στο σκορ οι γηπεδούχοι με τον Salah στο 76’.

Ο Αιγύπτιος πραγματοποιώντας μια εξαιρετική κίνηση από τα δεξιά, πέρασε τους Bernando και Laporte και με το δεξί έγραψε το 2-1 για την Liverpool, ολοκληρώνοντας με υπέροχο τρόπο την κίνηση του.

Η Manchester City δεν είχε πει όμως την τελευταία της λέξη και ισοφάρισε για δεύτερη φορά στο ματς, αυτή τη φορά με τον Kevin De Bruyne, ο οποίος με αριστερό πλασέ από το ύψος της περιοχής έγραψε το τελικό 2-2 στο 81’.

Ο Mo Salah σημείωσε ακόμη ένα υπέροχο τέρμα χθες το απόγευμα.