Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Γκολ ο Mane, ασίστ ο Keita (vids)

Γκολ ο Mane, ασίστ ο Keita (vids)

Με τις εθνικές τους ομάδες αγωνίστηκαν έξι ποδοσφαιριστές της Liverpool την Τετάρτη, έχοντας ως απολογισμό ένα γκολ και μια ασίστ.

Ο πρώτος που αγωνίστηκε ήταν ο Naby Keita, ο οποίος ξεκίνησε βασικός στην ισοπαλία της Γουινέας με την Γουινέα-Μπισάου και έδωσε την ασίστ για το τέρμα του Kamano στο 7ο λεπτό.

Ο Sadio Mane βρήκε δίχτυα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και βοήθησε την Σενεγάλη να επικρατήσει με σκορ 2-0 του Τόγκο για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Andrew Robertson ήταν βασικός στην ήττα της Σκωτίας με 2-0 από την Δανία, όντας και αρχηγός της εθνικής του ομάδας.

Ο Virgil van Dijk αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην ισοπαλία της Ολλανδίας με την Νορβηγία, έχοντας καλή απόδοση.

Ο Diogo Jota ξεκίνησε, όμως δεν σκόραρε στην δραματική νίκη της Πορτογαλίας με ανατροπή επί της Ιρλανδίας για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Κώστας Τσιμίκας έπαιξε για ένα ημίχρονο, πριν αντικατασταθεί από τον Δημήτρη Γιαννούλη της Norwich στη φιλική ήττα της Εθνικής Ελλάδος από την Ελβετία με σκορ 2-1.

Τέλος, ως αλλαγή πέρασε με την Ουαλία ο δανεικός από την Liverpool στην Hearts, Ben Woodburn στη λευκή ισοπαλία των Δράκων με την Φινλανδία.