Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Βασικός ο Shaqiri, αλλαγή Wilson και Williams

Βασικός ο Shaqiri, αλλαγή Wilson και Williams

Τρεις ποδοσφαιριστές της Liverpool αγωνίστηκαν την Τετάρτη στους αγώνες του Euro, με τον έναν, τον Xherdan Shaqiri να ξεκινά βασικός και δύο να περνούν στον αγώνα ως αλλαγή.

Ο Shaq ήταν στο αρχικό σχήμα της Ελβετίας για τον αγώνα με την Ιταλία στη Ρώμη και είχε θετική απόδοση, όμως δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της εθνικής του ομάδας από το σύνολο του Roberto Mancini με 3-0 για την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Euro 2020.

Ο μέσος των Reds παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο για 76 λεπτά και έδωσε την θέση του στον Vargas.

Οι Neco Williams και Harry Wilson πέρασαν ως αλλαγή στην μεγάλη νίκη της Ουαλίας με 2-0 κόντρα στην Τουρκία στο Μπακού.

Οι Ουαλοί ήταν καλύτεροι και πήραν την πολύτιμη νίκη, χάρη στα τέρματα των Ramsey στο 42′ και Roberts στις καθυστερήσεις, φτάνοντας στους τέσσερις βαθμούς, μετά από δύο αγωνιστικές.

Πρώτα πέρασε στο ματς ο Harry Wilson στο 85ο λεπτό, αντί του σκόρερ, Aaron Ramsey και έπειτα ο back των Reds, Neco Williams στο 94′ αντί του Daniel James.

Οι τρεις παίκτες της Liverpool αγωνίζονται ξανά την Κυριακή για την τρίτη και τελευταία του ομίλου το απόγευμα της Κυριακής κόντρα σε Ιταλία και Τουρκία αντίστοιχα.

Σπουδαία νίκη για την Ουαλία των Wilson και Williams.