Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 26/2/2004 Πενήντα Κόκκινες εμφανίσεις για Milan Baros (vid)

Σαν σήμερα: 26/2/2004 Πενήντα Κόκκινες εμφανίσεις για Milan Baros (vid)

Τις 50 εμφανίσεις με την famous Red shirt θα συμπλήρωνε σαν σήμερα ο Milan Baros, σε παιχνίδι για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου UEFA στο Anfield με αντίπαλο την Levski Sofia.

Το παιχνίδι ήταν το πρώτο από τα δύο που θα διεξάγονταν, για να αποφασισθεί ποιος θα περάσει στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης. Οι Κόκκινοι μπήκαν ορεξάτοι αλλά βρήκαν σθεναρή αντίσταση από την Βουλγαρική ομάδα, μένοντας στην λευκή ισοπαλία με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι Reds θα προηγηθούν στο 66′ με αριστερό σουτ του Captain Fantastiv Steven Gerrard και μετά από ατυχή αντίδραση της άμυνας των φιλοξενουμένων. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Harry Kewell από ασίστ του Steve Finnan, θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Dimitar Ivankov, με ένα εκπληκτικό διαγώνιο αριστερό σουτ έξω από την περιοχή, γράφοντας έτσι το τελικό 2-0 για τους Κόκκινους και δίνοντας τους σαφές προβάδισμα για την πρόκριση.

Στο παιχνίδι αυτό ο Milan Baros συμπλήρωσε 50 εμφανίσεις με την Κόκκινη φανέλα.

Το παιχνίδι στο Anfield παρακολούθησαν εκείνο το βράδυ Πέμπτης 39.149 θεατές και διαιτητής ήταν ο Ολλανδός R. Temmink.