Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 31/1/1976 Hat trick John Toshack με Hammers (vid)

Σαν σήμερα: 31/1/1976 Hat trick John Toshack με Hammers (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Bob Paisley θα κερδίσουν την West Ham Utd στο Upton Park για το πρωτάθλημα, με πρωταγωνιστή τον σκόρερ John Toshack.

Το πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε χωρίς τις δύο ομάδες να καταφέρουν να βρουν τον δρόμο για τις αντίπαλες εστίες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κόκκινοι θα ανοίξουν το σκορ με δεξί σουτ του John Toshack μέσα από την περιοχή στο 63′. Ο ίδιος στο 75′ θα κάνει το 2-0 με αριστερό σουτ, πάλι μέσα από την περιοχή, για να ολοκληρώσει το hat trick του με κεφαλιά στο 81′, αξιοποιώντας την σέντρα του Steve Heighway. Το σκορ θα κλείσει με σουτ ο Kevin Keegan στο 88′.

Το παιχνίδι στο Λονδίνο παρακολούθησαν 26.741 θεατές και διαιτητής ήταν ο  J. Hunting.

Στο παρακάτω video, στο χρονικό σημείο 6′:02″ μπορείτε να δείτε τα γκολ των Reds:

Σαν σήμερα: 31/1/1976 Hat trick John Toshack με Hammers