Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 20/11/1991 Εύκολη νίκη με Port Vale στο League Cup (vid)

Σαν σήμερα: 20/11/1991 Εύκολη νίκη με Port Vale στο League Cup (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Graeme Souness θα κερδίσουν εκτός έδρας την Port Vale για το League Cup, σε μία συνάντηση των δυο ομάδων μετά από 27 χρόνια!

Το παιχνίδι ξεκίνησε και σε διάστημα οκτώ λεπτών, μεταξύ 21′ και 29′, σημειώθηκαν τρία γκολ. Οι Κόκκινοι άνοιξαν το σκορ με τον Steve McManaman στο 21′, ο οποίος συνδυάστηκε άψογα με τον Mark Wakters, για να ισοφαρίσει ο Martin Foyle στο 23′, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα του Steve McMahon. Οι Reds ξανά το προβάδισμα με τον Mark Walters στο 29′, με σουτ από το ύψος της περιοχής. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου θα ολοκληρώσει ο Ray Houghton στο 43′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κόκκινοι θα διευρύνουν σε 4-1 το σκορ με τον Dean Saunders στο 62′, που ήταν και το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 18.725 θεατές και διαιτητής του ματς ήταν ο L. C. Shapter.