Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 9/11/2000 Νίκη-πρόκριση επί Slovan Liberec (vid)

Σαν σήμερα: 9/11/2000 Νίκη-πρόκριση επί Slovan Liberec (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Gerard Houllier θα κερδίσουν την Slovan Liberec στην Τσεχία για το Κύπελλο UEFA και θα προκριθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι Κόκκινοι θα βρεθούν πίσω στο σκορ με το γκολ του Jirí Štajner στο 9′, αλλά θα αντιδράσουν και θα ισοφαρίσουν με τον Nick Barmby στο 31′, σκορ με το οποίο έκλεισε το 1ο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Reds θα προηγηθούν στο 75′ με Emile Heskey και με τον Michael Owen στο 82′ να γράφει το 3-1, ο οποίος είχε μπει στην θέση του Didi Hamann λίγο πριν σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι θα μειώσουν σε 2-3 με τον David Breda στο 85′, χωρίς να μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν μόλις 6.808 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Γερμανός E. Steinborn.