Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 27/10/1993 Τελευταίο hat trick Rush στο Anfield (vid)

Σαν σήμερα: 27/10/1993 Τελευταίο hat trick Rush στο Anfield (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Graeme Souness θα κερδίσουν την Ipswich Town για το League Cup, με τον Ian Rush να σημειώνει το τελευταίο του hat trick στο Anfield.

Οι Κόκκινοι θα προηγηθούν με τον Ουαλό stricker μόλις στο 1’εκμεταλλευόμενος την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Craig Forrest, για να διπλασιάσει τα γκολ των γηπεδούχων ο ίδιος στο 16′. Οι φιλοξενούμενοι θα μειώσουν στο 22’με τον Ian Marshall να χρίζεται σκόρερ με έναν απίθανο τρόπο (δείτε το video!), σκορ που έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο Ουαλός επιθετικός θα διευρύνει το σκορ σε 3-1 στο 64′, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον  Paul Mason στο 77′ από τα 11 βήματα. Με την ομάδα της Ipswich Town αγωνίσθηκε ο πρώην άσσος των Reds John Wark.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν μόλις 19.058 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο J. W. Lloyd.