Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 10/9/2016 Μεγάλη νίκη επί της Leicester στα εγκαίνια της νέας Main Stand (vid)

Μια μεγάλη νίκη πετύχαινε σαν σήμερα, το 2016 η Liverpool με αντίπαλο την τότε πρωταθλητρία, Leicester City στο Anfield στα εγκαίνια της νέας Main Stand του θρυλικού σταδιού της ομάδας.

Οι Reds ήταν καταπληκτικοί εκείνο το απόγευμα και διέλυσαν τις Αλεπούδες με σκορ 4-1 μπροστά σε 53,075 θεατές. Το σκορ άνοιξε ο Bobby Firmino στο 13’, ο Sadio Mane με το πρώτο του γκολ στο Anfield διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του Klopp στο 31’, ο Vardy μείωσε σε 2-1 στο 38ο λεπτό μετά από λάθος του Lucas Leiva, για να έρθει ο Lallana και να γράψει με φανταστικό σουτ το 3-1 στο 56’ και ο Firmino να διαμορφώσει το τελικό 4-1 στο 89ο λεπτό.