Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 20/8/2018 Πέρασμα από το Selhust Park (Vid)

Σαν σήμερα: 20/8/2018 Πέρασμα από το Selhust Park (Vid)

Μια ακόμη νίκη έπαιρνε σαν σήμερα η Liverpool το 2018 στο Selhust Park επί της Crystal Palace με σκορ 0-2 και ουσιαστικά άρχιζε την τρελή της πορεία στην Premier League 2018-19, η οποία οδήγησε μέχρι την δεύτερη θέση και τους 98 βαθμούς.

Στην αναμέτρηση με τους Eagles, οι Reds είχαν ανοίξει το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του James Milner στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο κέρδισε ο Mo Salah από τον πρώην Κόκκινο, Sakho και ο Sadio Mane με το τρίτο του γκολ σε δύο αγώνες σφράγισε την νίκη της ομάδας του Klopp.

Η Crystal Palace είχε μείνει με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του νυν παίκτη της Manchester United, Wan-Bissaka.