Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Στο νοσοκομείο ο Naby Keita

Στο νοσοκομείο ο Naby Keita

Αρκετά κακή βραδιά η χθεσινή για τη Liverpool, καθώς και την ήττα από τη Napoli με σκορ 1-0 γνώρισε, αλλά και έχασε τον Naby Keita με τραυματισμό κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Ο μέσος από τη Γουϊνέα έγινε αλλαγή πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου με πόνους στη μέση και τη θέση του στον αγώνα πήρε ο Jordan Henderson. Αμέσως μετά τον τραυματισμό του μεταφέρθηκε στο τοπικό νοσοκομείο, όπως ανακοίνωσε η ίδια η Liverpool και υποβλήθηκε σε εξετάσεις, προκείμενου να γίνει γνωστό το πρόβλημά του.

Δεν γνωρίζουμε για την ώρα ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα του Naby Keita και ούτε πότε θα είναι σε θέση να επιστρέψει στο Liverpool. Πάντως, η ομάδα θα παραμείνει στην Ιταλική πόλη μέχρι το πρωί της Πέμπτης.

Δεν έχει τέθει εκτός από τον αγώνα της Κυριακής εναντίον της Manchester City. Ο Jürgen Klopp μίλησε για τον τραυματισμό του Keita και επιβεβαίωσε, ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα στην πλάτη.

“ Από ότι έμαθα είναι στην πλάτη. Δεν γνωρίζω άκομα πόσο σοβαρό είναι. Πρέπει να περιμένουμε. ”

Τραυματισμός στην πλάτη για τον Naby Keita.