Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Klopp : «Έτσι πρέπει να παίζουμε σε εκτός έδρας παιχνίδια»

Klopp : «Έτσι πρέπει να παίζουμε σε εκτός έδρας παιχνίδια»

Απόλυτα ικανοποιημένος ο Jurgen Klopp από την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης χθες και ικανοποιημένος και από την εμφάνιση των παικτών του κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπως δήλωσε μετά το παιχνίδι. Βέβαια, στάθηκε και στην παθητικότητα που επέδειξαν οι παίκτες του στο πρώτο μέρος αλλά εν τέλει δεν στοίχισε.

Εκτός έδρας πέτυχε την 50η νίκη στο πρωτάθλημα ο Jurgen Klopp

«Δεν ήταν φανταστική η εμφάνιση αλλά ήμασταν έτοιμοι για σκληρή δουλειά και κάναμε πολλά πράγματα σωστά στις σωστές στιγμές. Αντιδράσαμε σωστά στο δεύτερο ημίχρονο μιας και στο πρώτο κάναμε κάποια πράγματα λάθος αλλά σκοράραμε φανταστικά γκολ και κάπως έτσι θα πρέπει να είναι ένα εκτός έδρας παιχνίδι.  Ήταν εξαιρετικά τα γκολ αλλά δεν ήμασταν ενεργοί στη διάταξή μας και τους αφήναμε (σ.σ στο πρώτο μέρος) να παίζουν εύκολα αυτές τις διαγώνιες μπαλιές προς τους κεντρικούς αμυντικούς και τους πλάγιους μπακ. Και αφήναμε τους πλάγιους μπακ μόνους τους και στις σέντρες αλλά και πιο πριν καθώς δεν τις μπλοκάραμε και χρειαστήκαμε τον τερματοφύλακα αλλά ήταν εκεί και αντέδρασε φανταστικά.  Στο δεύτερο ημίχρονο ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι. Ήμασταν πολύ πιο ενεργοί σε αυτά τα ενδιάμεσα διαστήματα και δημιουργήσαμε φανταστικές ευκαιρίες που δεν αξιοποιήσαμε αλλά μετά το 0-2 δεν ήταν πρόβλημα» δήλωσε ο Γερμανός, ο οποίος πέτυχε χθες την 50η του νίκη στο πρωτάθλημα με τη Liverpool στο 95ο του παιχνίδι στην Premier League.