Home > ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Ούτε τώρα χαρά για Grujic

Ούτε τώρα χαρά για Grujic

Ούτε στο δεύτερο παιχνίδι του Ευρωπαικού πρωταθλήματος κάτω των 21 χρόνων που διεξάγεται στην Πολωνία κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η Σερβία του δικού μας Marko Grujic.

Οι νεαροί Σέρβοι ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την ομάδα των Σκοπίων, με τον μέσο της Liverpool να ξεκινά για δεύτερο παιχνίδι βασικός μετά την ήττα από την Πορτογαλία με 2-0 στην πρεμιέρα. Βέβαια, αντικατεστάθη στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης. Με την κάρτα που πήρε χθες, ο Grujic δεν θα αγωνιστεί στο τρίτο παιχνίδι του ομίλου καθώς είχε υποστεί πειθαρχικό έλεγχο από τον διαιτητή και στην πρεμιέρα απέναντι στους Πορτογάλους.

Σίγουρα είναι μία πτυχή του παιχνιδιού που πρέπει να βελτιώσει ο Σέρβος καθώς μην ξεχνάμε πως στο Liverpool-Palace του Απριλίου ενώ είχε μπει στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πάρει κίτρινη κάρτα για ένα πολύ σκληρό φάουλ στον Tomikns.