Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 14/2/2018 Κόκκινοι Δράκοι στο Porto! (Vid)

Σαν σήμερα: 14/2/2018 Κόκκινοι Δράκοι στο Porto! (Vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Jurgen Klopp, θα κερδίσουν θριαμβευτικά την Porto στο Estadio da Dragao, για το 1ο παιχνίδι της φάσης των 16 του Champions League.

Το κόκκινο πάρτυ ξεκίνησε στο 25′ όταν ο Georginio Wijnaldum έδωσε την ασίστ στον Sadio Mane για να σημειώσει το 0-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα (29’0 ο Mo Salah διπλασίασε τα τέρματα των Reds, σκορ που έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Sadio Mane στο 53′ θα σημειώσει το 0-3, για να κάνει το 0-4 ο Bobby Firmino στο 69′ από ασίστ του James Milner. Το σκορ πανηγυρικό σκορ έκλεισε ο Sadio Mane στο 85′ από ασίστ του Danny Ings, ολοκληρώνοντας με hat trick την εξαιρετική του εμφάνιση.

Έτσι η Liverpool που έπαιζε το πρώτο της παιχνίδι στον γύρο των 16 του Uefa Champions League 2017/18, κατάφερε να βάλει τις βάσεις για πρόκριση στην επόμενη φάση με ένα εμφατικό διπλό.

Το παιχνίδι στο Estadio da Dragao παρακολούθησαν εκείνο το βράδυ Τετάρτης 47.718 θεατές και διαιτητής ήταν ο Ιταλός D. Orsato.