Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool – Leicester (vid)

Τα highlights του Liverpool – Leicester (vid)

Ένα υπέροχο ματς πραγματοποιήθηκε στο Anfield το βράδυ της Τετάρτης, με την Liverpool να πραγματοποιεί μια επική ανατροπή κόντρα στη Leicester και να παίρνει εκείνη την πρόκριση για τα ημιτελικά του Carabao Cup.

Οι Reds έμειναν με 0-2 πίσω στο σκορ στο 13’ με τα δύο τέρματα του Jamie Vardy, όμως μείωσαν σε 1-2 στο 19’ με το σουτ του Oxlade-Chamberlain, για να δώσει στη συνέχεια ο Maddison και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του με εκτός περιοχής σουτ. Το 1-3 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο μέρος ήταν μια εντελώς διαφορετική υπόθεση και άνηκε ολοκληρωτικά στη Liverpool. Οι Reds έκαναν αλλαγές και δεν σταμάτησαν να πιέζουν μέχρι αρχικά να μειώσουν με τον Diogo Jota στο 68’ και στη συνέχεια να βρουν το γκολ της ισοφάρισης με τον Takumi Minamino στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, με την Liverpool να επικρατεί με 5-4, τον Diogo Jota να ευστοχεί στο τελευταίο και τον Kelleher να αποκρούει δύο!