Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε με την Εθνική ο Firmino, έπαιξαν 90 λεπτά Fabinho και Alisson (vid)

Σκόραρε με την Εθνική ο Firmino, έπαιξαν 90 λεπτά Fabinho και Alisson (vid)

Τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής αντιμετώπισε τα ξημερώματα του Σαββάτου η Εθνική ομάδα της Βραζιλίας στο Met Life Stadium και αγωνίστηκαν οι Firmino, Alisson και Fabinho.

Οι 3 παίκτες των Reds ξεκίνησαν βασικοί στη νίκη της Σελεσάο με 2-0 και μάλιστα ο Bobby σκόραρε στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ωραία κίνηση και σέντρα του Douglas Costa. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Fabinho (αγωνίστηκε ως δεξί μπακ) ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Neymar.

Ο Alisson κράτησε ανέπαφη την εστία και αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα μαζί με τον Fabinho, ενώ ο Firmino έγινε αλλαγή 15 λεπτά πριν το τέλος.

Το Βραζιλιάνικο τρίο της Liverpool έχει να δώσει ακόμη ένα φιλικό. Αυτό κόντρα στο Ελ Σαλβαδόρ τα ξημερώματα τις Τετάρτης στις 03:05.