Home > ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ > Η Liverpool αλώνει το Stamford Bridge! (20.11.2011 + VID)

Η Liverpool αλώνει το Stamford Bridge! (20.11.2011 + VID)

Οι παίκτες της Liverpool πανηγυρίζουν το γκολ του Maxi

H Liverpool σαν σήμερα κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στην Chelsea του Andre Villas Boas με σκορ 1-2 στο Λονδίνο!

Agger και Lucas της Liverpool με τον Drogba

Η ομάδα μας είχε προηγηθεί στην αναμέτρηση με γκολ του Maxi Rodriguez στο πρώτο ημίχρονο  μετά από κλέψιμο και υποδειγματική εναλλαγή της μπάλας, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο μετέπειτα και νυν «κόκκινος» Daniel Sturridge ισοφάρισε με προβολή στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα του Malouda.

Στο πεντάλεπτο ωστόσο της αναμέτρησης, ο Glen Johnson με εξαιρετική ατομική ενέργεια από μπαλιά του Charlie Adam πλάσαρε τον Cech χαμηλά στη γωνία για το 1-2 και την πρώτη νίκη των Reds στο Stamford Bridge μέσα σε 9 μέρες καθώς επακολούθησε νίκη και για το League Cup μετά από λίγες μέρες.