Home > ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Σκόραρε ο Solanke με την Εθνική

Σκόραρε ο Solanke με την Εθνική

O Dominic Solanke σκόραρε στην χθεσινή αναμέτρηση της Αγγλίας under-21 κόντρα στην αντίστοιχη της Σκωτίας.

Οι Άγγλοι επικράτησα με 3-1, με τον Solanke να πετυχαίνει το 3 γκολ των Λιονταριών, 1 λεπτό αμέσως μετά την μείωση του σκορ από τους Σκωτσέζους σε 2-1.

Ο Solanke αγωνίστηκε μαζί με άλλους δύο συμπαίκτες του από την Liverpool.Ο λόγος για τους Joe Gomez και Trent Alexander-Arnold, οι οποίοι αγωνίστηκαν σε όλο τον αγώνα.Ο Dominic, έγινε αλλαγή στο 85′ και παραχώρησε την θέση του στον Lookman, 5 λεπτά μετά το γκολ του.

Ο Solanke έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση και συνεχίζει να βγάζει ασπροπρόσωπους τους ανθρώπους της Liverpool που τον έφεραν στο λιμάνι.Σίγουρα ο 20χρονος είναι μία πολύ ποιοτική λύση για την επίθεση της ομάδας και έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης.