Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 3-0 Nottingham Forest (vid)

Τα highlights του Liverpool 3-0 Nottingham Forest (vid)

Ένα εύκολο απόγευμα Κυριακής είχε η Liverpool στο Anfield, αφού επικράτησε με άνεση 3-0 της Nottingham Forest για την 10η αγωνιστική της Premier League.

Οι Reds τελείωσαν ουσιαστικά τη δουλειά από το πρώτο ημίχρονο, όταν και μέσα σε 4 λεπτά έφεραν το παιχνίδι στο 2-0.

Αρχικά, το σκορ άνοιξε ο Diogo Jota, εκμεταλλευόμενος το rebound, έπειτα από κόκκινη αντεπίθεση και πρώτο σουτ του Nunez, με τον Ουρουγουανό να σημειώνει το 2-0 στο 35ο λεπτό, με όμορφο τελείωμα και από ασίστ του Szoboszlai.

Ο Ούγγρος μοίρασε ασίστ και στον Mo Salah στο 77’ με μπαλιά ακριβείας, με τον Αιγύπτιο να την εκμεταλλεύεται, όπως και την έξοδο του Turner, για να διαμορφώσει το 3-0.