Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Γκολ και ασίστ ο Szoboszlai

Γκολ και ασίστ ο Szoboszlai

Aπόλυτος πρωταγωνιστής για την Ουγγαρία ο Dominik Szoboszlai.

Πρωταγωνιστής για την χώρα του ήταν για μια ακόμη φορά ο Dominik Szoboszlai το βράδυ της Τρίτης, αφού βοήθησε την Ουγγαρία να φύγει με τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας από την Λιθουανία για τα προκριματικά του EURO 2024.

Η Ουγγαρία ήθελε το διπλό για να πάρει την πρόκριση στο EURO, ωστόσο βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο από τους Λιθουανούς και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, έτσι ώστε να παραμείνει στην πρώτη θέση του ομίλου με 14 βαθμούς και πάνω από την Σερβία.

Ο μέσος των Reds αρχικά μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67ο λεπτό, πριν μοιράσει την ασίστ για το 2-2 του Varga, 15 λεπτά αργότερα.

Ο Wataru Endo συμπλήρωσε 90 λεπτά στη φιλική επικράτηση της Ιαπωνίας με 2-0 επί της Τυνησίας, ενώ ο Ibou Konate αντικαταστάθηκε στο 87’ στην επίσης φιλική νίκη της εθνικής Γαλλίας με σκορ 4-1 επί της Σκωτίας.

Ο Trent Alexander-Arnold έμεινε στον πάγκο στην επικράτηση της Αγγλίας με σκορ 3-1 επί της Ιταλίας στο Wembley.