Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 10/3/2021 Νίκη & πρόκριση επί Leipzig «εντός» έδρας (vid)

Σαν σήμερα: 10/3/2021 Νίκη & πρόκριση επί Leipzig «εντός» έδρας (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Jurgen Klopp θα κερδίσουν εκ νέου την Leipzig στο Puskas Arena όντας όμως γηπεδούχοι στην φάση των 16 του Champions League & θα προκριθούν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Το παιχνίδι των Κόκκινων διεξήχθη στην Βουδαπέστη αν και γηπεδούχοι, λόγω των τότε μέτρων του Covid 19. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι Reds «έλυσαν» τον γόρδιο δεσμό μέσα σε τέσσερα λεπτά.

Στο 70′ ο Diogo Jota θα δώσει την ασίστ στον Mo Salah για να σημειώσει το 1-0 και στο 74′ ο Divock Origi έδωσε την ασίστ στον Sadio Mane για να σημειώσει το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Έτσι οι Κόκκινοι πήραν το εισιτήριο με συνολικό σκορ 4-0 (είχαν κερδίσει 2-0 και στο 1ο παιχνίδι), για τους 8 του Champions League.

Το παιχνίδι διεξήχθη χωρίς την παρουσία φιλάθλων λόγω των μέτρων του Covid 19 και διαιτητής ήταν ο Γάλλος C. Turpin.