Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δύο γκολ ο Salah, κράτησε το μηδέν ο Alisson (vid)

Δύο γκολ ο Salah, κράτησε το μηδέν ο Alisson (vid)

Δύο φορές σκόραρε ο Mo Salah το βράδυ της Παρασκευής με την εθνική του ομάδα κόντρα στον Νίγηρα, ενώ ο Alisson Becker κράτησε το μηδέν στην εστία του στην εύκολη νίκη της Βραζιλίας με σκορ 3-0 επί της Γκάνας.

Ο Mo αρχικά άνοιξε το σκορ για τους Φαραώ με όμορφο τελείωμα στο 43ο λεπτό, πριν αυξήσει το προβάδισμα της χώρας του με εκτέλεση πέναλτι στο δεύτερο μέρος. Η Αίγυπτος επικράτησε με 3-0 του Νίγηρα.

Με το ίδιο σκορ κέρδισε και η Βραζιλία την Γκάνα σε φιλικό αγώνα που έλαβε χώρα στη Γαλλία. Ο Alisson ήταν βασικός και κράτησε ανέπαφη την εστία του, ενώ ο Fabinho πέρασε ως αλλαγή. Ο Bobby Firmino δεν χρησιμοποιήθηκε.

Ο Darwin Nunez συμπλήρωσε 90 λεπτά στην φιλική ήττα της Ουρουγουάης με 1-0 από το Ιράν και τέλος, ο Trent Alexander-Arnold έμεινε στον πάγκο στην ήττα των Τριών Λιονταριών με το ίδιο σκορ στην Ιταλία.