![Fabinho και Mane πανηγυρίζουν το γκολ του Βραζιλιάνου στο Τurf Moor της Burnley.](https://www.liverpool.gr/wp-content/uploads/2022/02/fabinho-mane-.png)
Με νίκες συνέχισε στην Premier League η Liverpool, πετυχαίνοντας την τέταρτη συνεχόμενη της, καθώς επικράτησε με 0-1 της Burnley στο Turf Moor το απόγευμα της Κυριακής.
Ο αγώνας δεν ήταν εύκολος για τους Reds λόγω του αντιπάλου και των καιρικών συνθηκών, όμως η ομάδα του Klopp βρήκε τη λύση με το γκολ του Fabinho στο 40ο λεπτό να φύγει με το διπλό από την έδρα των Clarets.
Ο Trent Alexander-Arnold εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Sadio Mane ακούμπησε πρώτος τη μπάλα, για να φτάσει εκείνη στον Fabinho και να τη στείλει εκείνος στα δίχτυα με δεύτερη προσπάθεια.
![](https://www.liverpool.gr/wp-content/uploads/2022/02/fabinho.png)
Μοιραστείτε το!