Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 6/11/2016 Εξάρα με Watford & «Κόκκινη» η κορυφή ξανά (vid)

Σαν σήμερα: 6/11/2016 Εξάρα με Watford & «Κόκκινη» η κορυφή ξανά (vid)

Σαν σήμερα οι Reds συντρίβουν τις Σφήκες της Watford στο Anfield με 6-1 & θα ξαναβρεθούν μόνοι στην κορυφή για πρώτη φορά μετά τη περίοδο του 2013/14.

Στο παιχνίδι με την (τότε) ομάδα του Walter Mazzari, οι Κόκκινοι κυριάρχησαν από το ξεκίνημα, και μετά από 2-3 καλές χαμένες ευκαιρίες, κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με κεφαλιά του Sadio Mane στο 27′.

Ο Philippe Coutinho έκανε το 2-0 τρία λεπτά αργότερα, με τον Jurgen να το πανηγυρίζει έξαλλα & ο Emre Can επίσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του πρώτου μισού του αγώνα, στο 43′.

Στη συνέχεια ο Roberto Firmino, ο οποίος έκανε αρχικά το 4-0 στο 57′ και ύστερα έδωσε έτοιμο goal στον Mane στο 60′. Οι Σφήκες μείωσαν με τον Janmaat στο 74′, προτού ο Gini Wijnaldum διαμορφώσει το τελικό score με το παρθενικό του στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 53.163 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο M. Oliver.