Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 22/8/1993 Πεντάρα των Reds στους Robins (vid)

Σαν σήμερα: 22/8/1993 Πεντάρα των Reds στους Robins (vid)

Σαν σήμερα το 1993 οι Reds κερδίζουν με 5-0 την Swindon Town (Robins) στο County Ground, σε παιχνίδι για την Premier League.

Το σκορ θα ανοίξει ο Neil Ruddock στο 19΄, για να διπλασιάσει τα τέρματα των Κόκκινων ο Steve McManaman στο 36΄, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο και πάλι ο Steve McManaman θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα των Κοκκινολαίμηδων, για να κάνει δύο τα προσωπικά του τέρματα και τρία των Reds. Στο φύλλο αγώνα, θα γράψουν το όνομά τους οι Ronnie Whelan (70΄) & Mike Marsh (80΄) με τα γκολ που σημείωσαν, με τον δεύτερο να περνάει αλλαγή στην θέση του Ruddock, 4 λεπτά πριν στείλει υα μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων. Στο παιχνίδι είχε πάρει μέρος και ο Steve Burrows, που είχε αντικαταστήσει τον Stig Inge Bjornebye (74΄).

Στην ενδεκάδα των γηπεδούχων, συμμετείχε ο Andy Mutch, γεννημένος στο Liverpool & με τον πατέρα του να είναι κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας στο Anfield!

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 17.017 θεατές και τα γκολ της συνάντησης, μπορείτε να τα παρακολουθήσετε στο παρακάτω link:

Σαν σήμερα: 22/8/1993 Πεντάρα των Reds στους Robins