Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Πόσο καλά ταξιδεύει στο Etihad εσχάτως η Liverpool ; (vid)

Πόσο καλά ταξιδεύει στο Etihad εσχάτως η Liverpool ; (vid)

Πάμε να θυμηθούμε τι συνέβη στις 5 τελευταίες επισκέψεις της Liverpool στο Etihad Stadium :

1)2016/2017 : Manchester City-Liverpool 1-1 :

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι είχαμε την πρώτη ισοπαλία ανάμεσα σε Pep και Klopp σε ένα παιχνίδι που άνετα θα μπορούσε να είχε τελειώσει και 3-3.

2)2015/2016 : Manchester City-Liverpool 1-4 :

Η δεύτερη σπουδαία ανακοίνωση επιστροφής από τη Liverpool του Klopp που σκόρπισε τους Citizens από το πρώτο ημίχρονο όταν και είχε σκοράρει 3 τέρματα.

3)2014/2015 : Manchester City-Liverpool 3-1 :

Σε ένα βράδυ Αυγουστιάτικης Δευτέρας που η Liverpool ήταν κατώτερη των περιστάσεων, ηττήθηκε δίκαια με 3-1 από τη City πληρώνοντας κυρίως τα δικά της ατομικά λάθη.

4)2013/2014 : Manchester City-Liverpool 2-1 :

Σε ένα παιχνίδι που πήγε ως πρωτοπόρος η Liverpool ήταν καταπληκτική ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Έχασε αν και προηγήθηκε με γκολ του Coutinho. Αξιομνημόνευτη εκείνο το απόγευμα η κάκιστη διαιτησία του Anthony Taylor.

5)2012/2013 : Manchester City-Liverpool 2-2 :

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, η Liverpool ανέτρεψε το 1-0 του Dzeko ωστόσο πλήρωσε ένα λάθος του Pepe Reina για την ισοφάριση του Aguero. Ματς που όλοι θα θυμούνται ακόμη μία γκολάρα του Steven Gerrard!