Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Κατέκτησε το πρώτο της φετινό τρόπαιο η U23!

Κατέκτησε το πρώτο της φετινό τρόπαιο η U23!

Τρόπαιο νωρίς νωρίς στη σεζόν για την U23 της Liverpool! Μετά την εξαιρετική της αρχή στην Premier League 2, η ομάδα του Neil Critchley νίκησε τη Fleetwood Town στα πέναλτι για να κερδίσει το Lancashire Senior Cup μετά το ισόπαλο 1-1 στην κανονική διάρκεια.

Το γκολ του George Johnston στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε να δίνει τη νίκη στους Reds ωστόσο ένα εξαιρετικό γκολ του Jack Soweby 5 λεπτά πριν τη λήξη έφερε στο ματς στα ίσια.

Στα πέναλτι ωστόσο, ο Kelleher έκανε σωτήρια επέμβαση που έκανε εν τέλει και τη διαφορά με τη Liverpool να επικρατεί με 5-4. Ας δούμε την ενδεκάδα της Liverpool : Kelleher, Whelan, Parker, Masterson, Johnston, Ejaria, Coyle (Virtue, 69), Alves, Wilson (Adekanye, 45), Dhanda, Ings.