Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Βρήκαν δίχτυα οι Mo Salah και Virgil van Dijk!

Βρήκαν δίχτυα οι Mo Salah και Virgil van Dijk!

Δεν σταματούν να σκοράρουν οι ποδοσφαιριστές της Liverpool με τις εθνικές τους ομάδες, αφού το βράδυ της Δευτέρας ήταν οι Mo Salah και Virgil van Dijk εκείνοι που σκόραραν με τα αντιπροσωπευτικά τους συγκροτήματα.

Ο Salah ισοφάρισε σε 1-1 για την Αίγυπτο στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Γουινέα-Μπισάου με εξαιρετικό τελείωμα και βοήθησε τους Φαραώ να παραμείνουν στην κορυφή του ομίλου τους με 10 βαθμούς, έπειτα από 4 αγώνες και σε τροχιά πρόκρισης στο Μουντιάλ.

Γκολ από παίκτη της ομάδας είχαμε και στη νίκη της Ολλανδίας με 4-0 επί της Ισλανδίας, καθώς ο Virgil van Dijk για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα στο 49ο λεπτο για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, γράφοντας το 2-0.

Ο αρχηγός των Reds και των Oranje ξεκίνησε βασικός και συμπλήρωσε 90 λεπτά, ο Cody Gakpo πήρε επίσης φανέλα βασικού και παραχώρησε τη θέση του, στον Malen στο 76’, ενώ ο Ryan Gravenberch έμεινε στον πάγκο.