Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Crystal Palace 1-3 Liverpool (vid)

Τα highlights του Crystal Palace 1-3 Liverpool (vid)

Με νίκες συνέχισε στην Premier League η Liverpool, καθώς επικράτησε με σκορ 1-3 της Crystal Palace στο Selhust Park το απόγευμα της Κυριακής.

Οι Reds ήταν κυρίαρχοι από την αρχή στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν μόλις στο 8’ με την δυνατή κεφαλιά του van Dijk, έπειτα από κόρνερ του Robertson, για να διπλασιάσουν το προβάδισμα τους στο 32ο λεπτό με ωραίο σουτ του Oxlade-Chamberlain από πλάγια θέση, με τον Robertson να δίνει ξανά την ασίστ.

Η εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου ήταν διαφορετική, με την Crystal Palace να μπαίνει πιο δυναμικά και να καταφέρνει να μειώσει με τον Edouard στο 55’, με την Liverpool ωστόσο να σφραγίζει τη νίκη στο 88’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Fabinho.