Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 4/11/2010 Hat trick για Steven Gerrard σε 15 λεπτά! (vid)

Σαν σήμερα: 4/11/2010 Hat trick για Steven Gerrard σε 15 λεπτά! (vid)

Σαν σήμερα οι Reds θα κερδίσουν τη Napoli για την φάση των Ομίλων του Uefa Europa League, με τον Steven Gerrard να σημειώνει hat-trick σε 15 λεπτά, προερχόμενος από τον πάγκο!

Οι Ναπολιτάνοι είχαν προηγηθεί με τον Ezequiel Lavezzi στο 28′ και το παιχνίδι δεν πήγαινε καλά για τους Κόκκινους σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Έτσι ο Roy Hodgson πέρασε με την έναρξη του δευτέρου μέρους τον Steven Gerrard  στην θέση του Milan Jovanovic (46′).

Ο Μεγάλος Αρχηγός «έπιασε’ αμέσως δουλειά στον αγωνιστικό χώρο και στο 75′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Ο ίδιος θα γυρίσει το παιχνίδι υπέρ των Reds στο 88′ Steven Gerrard από το σημείο του πέναλτι, για να γράψει το τελικό 3-1 από ασίστ του Lucas Leiva στο αμέσως επόμενο λεπτό (89′), συμπληρώνοντας το hat-trick του σε 15 λεπτά.

Στο Anfield εκείνο το βράδυ Πέμπτης βρέθηκαν 33.895 θεατές και διαιτητής ήταν ο Γάλλος F. Fautrel.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το hat trick του Μεγάλου Αρχηγού απέναντι στους Ιταλούς:

Σαν σήμερα: 4/11/2010 Hat trick για Steven Gerrard σε 15 λεπτά!