Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε ο Mane, συμπλήρωσε 50 συμμετοχές με την εθνική ο Firmino

Σκόραρε ο Mane, συμπλήρωσε 50 συμμετοχές με την εθνική ο Firmino

Τρεις ποδοσφαιριστές της Liverpool πήραν χρόνο συμμετοχής το βράδυ της Τρίτης με τις εθνικές τους ομάδες για φιλικές αναμετρήσεις και για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Ο λόγος για τους Bobby Firmino, Sadio Mane και Caoimhin Kelleher.

Ο Sadio βρήκε ξανά δίχτυα, και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 86ο λεπτό στη νίκη της Σενεγάλης με 2-0 κόντρα στο Πράσινο Ακρωτήρι.

Ο Caoimhin Kelleher αγωνίστηκε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο στη λευκή ισοπαλία της Ιρλανδίας με την Ουγγαρία στη Βουδαπέστη.

Τέλος, ο μοναδικός Βραζιλιάνος παίκτης της Liverpool που αγωνίστηκε τα ξημερώματα ήταν ο Bobby, ο οποίος ξεκίνησε βασικός κόντρα στη Παραγουάη και συμπλήρωσε 50 συμμετοχές με την Selecao.

Η Βραζιλία επικράτησε με 2-0, χάρη στα τέρματα των Neymar και Lucas Paqueta, με τους Alisson Becker και Fabinho να μένουν στον πάγκο.