Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Έκανε ντεμπούτο με την Βόρεια Ιρλανδία ο Conor Bradley

Έκανε ντεμπούτο με την Βόρεια Ιρλανδία ο Conor Bradley

Το ντεμπούτο του με την εθνική ομάδα της Βόρειας Ιρλανδίας έκανε χθες ο 17χρονος αμυντικός της Liverpool, Conor Bradley στην φιλική αναμέτρηση με την Μάλτα.

Η Βόρεια Ιρλανδία επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 της Μάλτας χάρη στα τέρματα των Jones, Whyte και McCann, με τον ταλαντούχο αμυντικό των Reds να περνά ως αλλαγή στο 85ο λεπτό του αγώνα αντί του Stuart Dallas, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του με το εθνόσημο.

Με την εθνική του ομάδα αγωνίστηκε την Κυριακή και ο Xherdan Shaqiri στο φιλικό της Ελβετίας με τις Η.Π.Α.

Ο Shaq ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Zuber στη φιλική νίκη της Ελβετίας με 2-1.