Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Manchester United 2-4 Liverpool (vid)

Τα highlights του Manchester United 2-4 Liverpool (vid)

Την μεγαλύτερη της φετινή νίκη πανηγύρισε χθες το βράδυ η Liverpool, καθώς διέλυσε με σκορ 2-4 την Manchester United στο Old Trafford για την 35η αγωνιστική της Premier League.

Οι Reds μπορεί να έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 10′ με αυτογκόλ του Phillips, όμως κατάφεραν να αντιδράσουν και αρχικά να ισοφαρίσουν με τακουνάκι του Diogo Jota στο 34′ και στη συνέχεια να πάρουν προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με κεφαλιά του Bobby Firmino.

Στην επανάληψη η ομάδα του Jürgen Klopp ξεκίνησε όπως ακριβώς τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, αφού έκανε το 1-3 με τον Firmino στο 47′, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων. Οι γηπεδούχοι μπόρεσαν μα μειώσουν με τον Rashford στο 68′, αλλά όχι και να ισοφαρίσουν.

Το τελευταίο γκολ του αγώνα ήρθε από την Liverpool στις καθυστερήσεις του αγώνα, με σκόρερ του Mo Salah, ο οποίος έλαβε την πάσα του Jones και έφυγε στην κόντρα, τελειώνοντας ιδανικά με αριστερά πλασέ την φάση για το τελικό 2-4.