Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δύο γκολ ο Mo Salah στη νίκη της Αιγύπτου! (vid)

Δύο γκολ ο Mo Salah στη νίκη της Αιγύπτου! (vid)

Δύο γκολ σημείωσε ο Mohamed Salah στην σημερινή νίκη της εθνικής ομάδας της Αιγύπτου και έγινε ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στην εθνική ομάδα της χώρας του!

Η Αίγυπτος υποδέχθηκε τις Κομόρες στο Κάϊρο για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής και είχε ένα εύκολο απόγευμα, επικρατώντας με σκορ 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Elneny της Arsenal στο 15′, ο Sherif διπλασίασε το προβάδισμα των Φαραώ δύο λεπτά αργότερα, για να αναλάβει δράση ο επιθετικός των Reds, σκοράροντας με αριστερό πλασέ το 3-0 στο 21′ και σημειώνοντας το 4-0 στο 25ο λεπτό, περνώντας και τον τερματοφύλακα.

Ο Mo με την εθνική ομάδα έχει σημειώσει 45 γκολ σε 69 αγώνες και πλέον είναι ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία των Φαραώ!

Η Αίγυπτος κατέλαβε την πρώτη θέση στον όμιλο της και προκρίθηκε στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής του 2022.